Ćwiczenia rozciągające

Jednym z najpowszechniejszych rodzajów sportów, które są coraz częściej wybierane okazuje się rozciąganie. Można tego typu ćwiczenia gimnastyczne realizować w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. O najbardziej charakterystycznychzapoznaj się z naszą ofertą ćwiczeniach dowiesz się z poniższych fragmentów. Zachęcamy do poczytania.
Do bardzo efektywnych ćwiczeń rozciągających zalicza się rozciąganie mięśni szyi, co opiera się na przybraniu pozycji siedzącej i objęciu krzesła dłońmi. Nogi mamy opuszczone normalnie na podłożu. Delikatnie przesuwamy głowę na stronę lewą, aby starać się zetknąć ucho z ramieniem. W ten sam sposób działamy odwrotnie- na stronie prawej. Warto także dodać, że kiedy naginamy się na stronę lewą, rozciągamy szyję od strony prawej. Powtórzeń tego rodzaju warto wykonać kilka, jedno po drugim, a minimum po dwa – trzy co dzień. Pozostańmy w tej pozycji przez dłuższą chwilę.

ćwiczące kobietyKolejnym typem ćwiczeń o charakterze rozciągającym okazuje się nadal rozciąganie szyi ale nieco inaczej. Siedzimy na krześle i przekręcamy głowę w stronę prawą, a później na zmianę w stronę lewą. To daje sposobność dobrego rozluźnienia mięśni karku i pleców. Dobrze, jeżeli w takiej pozycji uda nam się wysiedzieć kilkadziesiąt sekund. Później delikatnie, nie raptownie głowę prostujemy.
Mięśni karku natomiast można rozluźnić poprzez przybieranie dokładnie tej samej pozycji co przy ćwiczeniach wyżej opisanych, ale istotnetelefonia komórkowa Gdańsk jest, żeby wyciągać głowę tak, jakbyśmy próbowali dotknąć mostka brodą. To bardzo dobry trening na kark i górną część pleców.
Autor: wyposażenie sklepów spożywczych