Motywacja do sportu

Postanowienie noworoczne – zacznę regularnie ćwiczyć – czy brzmi znajomo? Jedno z najpowszechniejszych życzeń wymienianych podczas sylwestrowej nocy. Motywacja do sportu to nie tylko gadanie, ale i konkretne działanie. Zamiast przekładać dzień rozpoczęcia aktywności fizycznej na poważnie, koniecznie przeczytaj nasz niniejszy artykułDobry trener personalny poradnikowy i dowiedz się, jak od planowania przejść do działania.

biegnący mężczyzna
Pomyśl nie tylko o swoim wyglądzie, bowiem wiele osób z nadwagą akceptuje siebie, ma rodzinę, partnerów więc nie ma motywacji z postaci poszukiwania drugiej połówki. Atrakcyjność też może tyczyć się osób otyłych, to fakt, ale jeżeli chodzi o dobrą kondycję zdrowotną z tym jest już niestety trochę gorzej. Nie jest łatwym wyzwaniem, aby utrzymać organizm w świetnej formie, a jednocześnie nie zażywać żadnej aktywności fizycznej. Otyłość może skutkować mnóstwem rozmaitych typów schorzeń i nawet przewlekłych chorób typu cukrzyca, miażdżyca czy zawały serca. Pogarsza się odporność, praca systemu immunologicznego oraz dużo słabiej pracuje układ krążeniowy, co przekłada się na częste problemy z mięśniem sercowym. Co więcej, brak ruchu i tycie jest nierzadko główną przyczyną bezpłodności zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nie zajmowanie się żadną aktywnością fizyczną i obżarstwo powodują nadciśnienie tętnicze.
Poza skutkami zdrowotnymi, brakspawalnia ćwiczeń niestety sprawia, że jesteśmy jednak nieco mniej atrakcyjni niż osoby z ciałem fit. Motywacją do uprawiania sportu może być kupno sprzętu do ćwiczeń, inwestycja w karnet na basen, czy na siłownię oraz oglądanie motywacyjnych filmików treningowych w Internecie.
Autor: towarzystwa ubezpieczeniowe oc